یکی از جلوه های گویا و لطیف که باعث زیبایی صورت  می گردد لبخند زیبا و دلنشین شخص می باشد. در واقع نتیجه هماهنگی و هارمونی اجزاء صورت و شکل دندانها ، زیبایی لبخند می باشد. در برخی مواقع برای رسیدن به این زیبایی ممکن است تغییراتی در فرم لثه ، طول دندان ، فاصله دندانها و برجستگی دندانها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل آید. در میان اجزاء صورت یک سری روابط و تناسباتی وجود دارد که برای داشتن لبخندی زیبا رعایت این تناسبات چهره را خواستنی و زیباتر می کند.

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند که توسط دندانپزشک زیبایی صورت می گیرد مجموعه ای از درمانهای زیبایی را در بر می گیرد تا لبخندی زیبا را پدید آورد.

برای اینکه لبخندی زیبا و جذاب را به بیمار هدیه داده شود درمانهای بلیچینگ ، لمینت دندان ، کامپوزیت ونیر ، روکش های فول سرامیک و غیره را برای اصلاح رنگ ، شکل ، فرم موقعیت و سایر موارد انجام شود.

اصلاح طرح لبخند فقط برای کسانی که دندانی خراب ، شکسته و یا نامرتب و تغیر رنگ یافته انجام نمی شود بلکه کسانی که دندانهی خوب و سالمی دارن ممکن است با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندانها می توان تغیر مثبت چشمگیری در ظاهر شخص ایجاد کرد.

ما در مطب تخصصی دندانپزشکی دکتر شادی محبی هنگام برنامه ریزی اصلاح طرح لبخند شما، همه مسائل و جوانب بهداشتی و زیبایی شما را در نظر می‌گیریم. با این کار به ما اجازه می‌‌دهد که:

 • طراحی دقیق مراحل درمان با توجه به برنامه و بودجه شما
 • اخذ نتایج چشمگیر تنها در چند جلسه
 • ایجاد لبخندی زیبا بدون جراحی
 • دستیابی به بهترین نتایج ممکن با درمان محافظه کارانه

از عواملی که در انتخاب طرح لبخند موثر می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شکل صورت
 • انتظارات شخصی
 • سن و جنس
 • نشانه های لبخند زیبا

استاندار های خاصی در یک لبخند زیبا وجود دارد مانند:

 • در یک لبخند زیبا باید خطی که از لبه ی برنده ی دندان های قدامی فک بالا عبور می کند با لبه ی پایین موازی باشد
 • در لبخند زیبا خط لبخند لب بالایی از محل اتصال لبه ی لثه به دندان عبور کند.
 • عمق فضایی بین دندانی از نسبت های خاصی پیروی می کند
 • لبه ی قدامی دندان های فک بالا ۱ تا ۱ ونیم میلی متر جلوتر از دندان های قدامی فک پایین باشد.
 • لبه ی دندان هایی قدامی در یک خط مستقیم قرار داشته باشند

انواع طرح لبخند

طرح لبخند جوانی

در لبخند افراد جوان تر وکسانی که کاملا به بلوغ نرسیده اند دو دندان جلوی به طور مشخص بلند تر از دندان هایی کناری خود هستند . این نوع لبخند نشان دهنده ی جوانی وجسارت است و حتی می توانیم این لبخند را به گرمی وصمیمی بودن نیز تعبیر کنیم.
این طرح لبخند برای کسانی که لبهای برجسته تری دارند زیباتر است.

طرح لبخند اسپرت

این نوع طرح لبخند میانگینی بین دو طرح لبخند قبلی است .به طوری که دو دندان جلویی بلند تر از دندان های کناری است اما نه خیلی زیاد .
این نوع طرح لبخند نشان دهندهی غیر رسمی وغیر جدی بودن است.

طرح لبخند عاقلانه

با یک نگاه کوتاه به لبخند آدم های اطرافتان و نگاه کردن به سن آنها متوجه خواهید شد که اگر کسی که لبخند بر روی لب دارد کاملا به سن بلوغ رسیده باشد لبه ی دندان های قدامی کاملا در یک خط مستقیم قرار دارد . دلیل این هم اندازگی به خاطر سایش دندان ها می باشد که با گذر زمان برای هر کسی اتفاق می افتد.
این لبخند نشان دهنده ی هوش وبلوغ و خبرگی فرد است

عوارض اصلاح طرح لبخند در ارومیه, هزینه طرح لبخند چقدر است,بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند در ارومیه, اصلاح لبخند لثه ای در ارومیه, عکس طرح لبخند در ارومیه, اصلاح طرح لبخند در ارومیه,هزینه لامینت هر دندان در ارومیه, خط لبخند صورت در ارومیه,اصلاح طرح لبخند چیست,اصلاح لبخند لثه ای در ارومیه,هزینه اصلاح خط لبخند در ارومیه,هزینه خط لبخند دندان, در ارومیه,هزینه ی اصلاح طرح لبخند در ارومیه,طرح لبخند ارتودنسی در ارومیه, لبخند زیبا با اصلاح طرح لبخند, هزینه اصلاح طرح لبخند, اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی,

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید