ردیف کردن دندانها

ردیف کردن دندانها

بسیاری از مردم دندانهای نامرتبی دارند در بخی از موارد ، با افزایش سن دندانهای صاف و مرتب با افزایش سن به دلیل تغییر ساختار دهان و یا افتادن دندان ، دندانها نامرتب و کج می شوند. که این نامرتبی تاثیر منفی در بهداشت دهان و دندان و زیبایی لبخند دارد. داشتن دندانهای صاف  و مرتب علاوه بر زیبایی ظاهری همچنین برای سلامتی شخص نیز زیاد مهم می باشد. صاف و مرتب کردن دندانها با روشهای مختلف دندانپزشک زیبایی قابل حصول می باشد.

اگر دندان‌های شما نامرتب بوده و در اعتماد به نفس شما تأثیر گذاشته است، روش‌های جدید در دندانپزشکی به شما کمک می‌کنند تا دندان‌های خود را بدون نیاز به استفاده و پوشش بریس‌ها اصلاح کرده و صاف و مرتب کنید. روش‌های مختلفی را بر اساس آخرین تکنولوژی‌ها برای صاف کردن دندان‌ها بدون نیاز به استفاده از بریس به شما ارائه می شود. یک متخصص دارتودنسی مشخص می کند که آیا این روش مناسب شما می باشد یا نه. یک متخصص ارتودنسی برای صاف کردن و مرتب کردن دندانهای نا مرتب با استفاده از جدیدترین روشها آموزش دیده است و مهارت کافی در این زمینه را دارد

چرا مرتب و صاف کردن دندان‌ها مهم است؟

مرتب کردن دندانها هم برای سلامتی و هم برای زیبای لبخند مهم می باشد با داشتن دندانهای مرتب هم می توان بهتر تمیز کرد و هم پوسیدگی آنها جلوگیری کرد و بهتر می توان غذا را جوید و لذت بیشتری از غذا خوردن برد.

داشتن دندانهای صاف ومرتب لبخند را زیباتر می کند .تمکیز کردن دندانهای نامرتب سختتر می باشد و احتما پوسیدگی و افتادن دندان و همچنین ابتلا به بیماریهای لثه به دلیل نامرتب بودن دندانها بیشتر می شود.

همچنین اختلالات و مشکلات کارکردی در دندان‌های نامرتب مانند جابجایی فک‌ها، فشار اضافی بر بافت لثه و استخوان و پوشش نامناسب سطح دندان‌ها بیشتر دیده می‌شود. تمام این مسائل می‌توانند به دلیل نامرتب بودن دندان‌ها ایجاد شوند. برای پیشگیری از این مشکلات در اولین مرحله باید دندان‌ها را مرتب و صاف کرد. گزینه‌های بسیار زیادی برای رفع علت نامرتبی دندان وجود دارد که شما می‌توانید در هر مرحله از زندگی خود آنها را انتخاب کنید.

شلوغی دندان ها می بایست درمان شود و رفع فاصله بین دندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است،  زیرا این شرایط می تواند باعث مشاهده مشکلات زیر برای فرد مبتلا گردد:

  • ایجاد مشکلات زیاد در ارتباط با تمیز کردن مناسب سطح تمام دندان ها در دهان
  • افزایش احتمال ایجاد پوسیدگی دندان (به خاطر عدم امکان تمیز کردن مناسب دندان ها)
  • افزایش احتمال ابتلا به بیمار لثه (به خاطر عدم امکان تمیز کردن مناسب دندان ها)
  • ایجاد طرح لبخند زشت
  • از دست دادن عملکرد مناسب دندان ها در اثر عدم درمان فاصله بین دندان ها

 

رفع مشکلات نامرتبی دندان‌ها با روش‌های دندانپزشکی زیبایی

در برخی موارد فقط یک دندان نسبت به بقیه دندان‌ها نامرتب است و در برخی موارد دیگر دندان‌ها روی یکدیگر قرار گرفته‌اند. در بسیاری از موارد دندان نیش که بسیار جلوتر از دندان‌های دیگر قرار گرفته است درمان می‌شود. ما می‌توانیم به سادگی از روکش‌های دندانی برای ترمیم و اصلاح ظاهر این دندان‌ها استفاده کنیم. حتی اگر دندان شما عقب‌تر از دندان‌های دیگر قرار گرفته باشد یا اگر فقط یک دندان نامرتب داشته باشد این روش یک راه سریع و ساده برای ترمیم آنها است. بسیاری از بیماران در زمان کودکی عادت داشته‌اند که شست خود را بمکند و در نتیجه دندان‌های آنها به سمت جلو کشیده شده است.نامرتبی دندان کودکان دلایل دیگری نیز دارد. ونیرها نیز می‌توانند برای کاهش بیرون‌زدگی این دندان‌ها به کار برده شوند.

 

 

 

 

 

ارتودنسی در ارومیه,بهترین متخصص ارتودنسی در ارومیه,متخصص ارتودنسی در ارومیه,دکتر شادی محبی,سایت دکتر شادی محبی,ارتدنسی در ارومیه,ردیف کردن دندانها در ارومیه,مرتب کردن دندانها در ارومیه,بهترین دکتر ارتودنسی ارومیه,دکتر شادی محبی بهترین متخصص ارتودنسی در ارومیه,دکتر شادی محبی ارتودنسی در ارومیه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *