فاصله بین دندان ها

فاصله بین دندان ها

روشهای مختلفی برای از بین بردن فاصله زیاد بین دندانها وجود دارد یک متخصص ارتودنسی بهترین روش را برای شما بر اساس علت بوجود آمدن فاصله ، اندازه و موقعیت این فاصله و همچنین وضعیت دندانهای مجاور  انتخاب می کند. انتخاب این روش درمانی مناسب همهزینه آن و هم نیازها و هم شرایط خاص شما نقش مهمی دارد.

به فضا يا فاصله موجود در بين دو دندان، دياستما گفته مي‌شود. اغلب این فاصله بین دو دندان جلو و بالا دیده می شود ولی به طور کلی ممکن است بین هر دو دندان مجاور هم ، فاصله زیاد و غیر طبیعی وجود داشته باشد.بیشتر افرادی که بین دندانهایشان فاصله وجود دارد با آن مشکلی ندراند وبرای درمان آن اقدام نمی کنند ولی اگر شما فکر می کنید که فاصله زیاد بین دندانهایتان بر زیبایی شما تاثیر منفی گذاشته است روشهای مختلفی در دندانپزشکی وجود دارد که فاصله بین دندانها  را رفع می کند.

دلایل ایجاد فاصله بین دندانها

  • فاصله زمانی طولانی بین افتادن دندان‌های شیری و رشد دندان‌های دائمی
  • عادت به مکیدن شست در دوران کودکی که باعث می‌شود دندان‌های جلویی به سمت جلو کشیده شود.
  • کوچک بودن اندازه دندان‌ها برای استخوان فک
  • عدم انطباق بین اندازه استخوان فک و اندازه دندان‌ها
  • فشار آوردن با زبان به پشت دندان‌های جلویی
  • بیماری‌های پریودنتال که یکی از مهم‌ترین علل به وجود آمدنفاصله بین دندان‌ ها در بزرگسالان محسوب می‌شود.

روش‌هایی برای حذف فاصله بین دندان‌های جلویی، بدون استفاده از بریس و بدون ایجاد درد :

ارتودنسی

بهترین راه برای بستن فاصله بین دندانها در اغلب موارد، استفاده از بریس‌های ارتودنسی می‌باشد. اما در عین حال این تهاجمی‌ترین، دردناک‌ترین و گران‌ترین راهکار برای مرتب کردن دندان‌ها می‌باشد. به هر حال در بعضی از موارد، چاره‌ای به جزء استفاده از این روش وجود ندارد. بیمارانی که از روش ارتودنسی دندانهای فاصله دار استفاده می‌کنند، در طی ۶ ماه می‌توانند به هم رسیدن دندان‌های فاصله‌دار خود و از بین رفتن کامل فاصله بین آنها را ببینند.

استفاده از نوارهای بین دندانی

باندهای بین دندانی یک روش ارزان‌تر، سریع‌تر و با درد کمتر نسبت به بریس‌ها است که اگر هدف شما فقط از بین بردن فاصله بین دو دندان باشد، روش بسیار مناسبی است.

کامپوزیت‌های دندانی

برای فاصله‌هایی که کمی بزرگ‌تر باشند و یا هنگامی که یک شخص بخواهد مشکل فاصله دندان‌های خود را سریع‌تر برطرف کند، بهتر است از روش کامپوزیت‌ها استفاده شود.

استفاده از روکش و ونیر

این روش، در واقع مرحله بعد از استفاده از کامپوزیت‌ها محسوب می‌شود. روکش و ونیر دو چیز متفاوت هستند که برای دو هدف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاشت دندان

ایمپلنت‌ها در واقع جایگزینی برای دندان‌های دائمی هستند. این دندان‌ها را می‌توان به صورت ثابت یا قابل برداشته شدن طراحی کرد و شکل آنها مطابق با شکل دندان‌های طبیعی شما خواهد بود.

دندان مصنوعی

این روش برای از بین بردن فاصله‌های خیلی بزرگ در بین دندان‌ها مناسب است. در واقع دندان‌های مصنوعی هنگامی استفاده می‌شوند که چند تا از دندان‌های یک شخص کشیده شده یا افتاده باشد و مشکلاتی برای سلامت عمومی یا سلامت دهان و دندان وی به وجود آمده باشد. در مورد فاصله‌های کوچک‌تر، معمولاً دندان مصنوعی هم مشابه با کاشت دندان خواهد بود.

 

 

 

کلمات کلیدی:

,فاصله بین دندان ها دلایل و درمان,روش درمان دندان های فاصله دار,اصلاح و بستن فاصله بین دندانی با ارتودنسی, فاصله بین دندان ها و راههای بستن آن,بستن فاصله بین دندان‌ها,بستن فاصله میان دندان ها,درمان فاصله بین دندان‌ها,ارتودنسی دندان‌های فاصله دار,فاصله میان دندان ها,رفع فاصله بین دندان‌ها,فاصله بین دندانها ,هزینه از بین بردن فاصله دندان ,بستن فاصله دندان با کش ,هزینه بستن فاصله بین دندان ها ,هزینه کامپوزیت دندان فاصله دار ,علت فاصله افتادن بین دندانها ,هزینه ارتودنسی دندانهای فاصله دار ,روش باندینگ دندان ,فاصله دندان نوزاد

 

ارتودنسی در ارومیه,بهترین متخصص ارتودنسی در ارومیه,متخصص ارتودنسی در ارومیه,دکتر شادی محبی,سایت دکتر شادی محبی,ارتدنسی در ارومیه,

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *